15. kolo

sobota 7. dubna od 15:30

Pořád to samé : Výborný začátek, špatný konec

Slavoj vs. SK Okříšky  2:3 (2:1)

Běží 3. minuta a Kořínek dává hlavou po rohovém kopu na 1:0. V 16. minutě přihrává Pokorný podél celé branky pomalý míč na který si nabíhá Tomáš Houška a zavěšuje na 2:0. Tím naše aktivita končí a začínají hrát hosté, kterým se podaří tečovanou střelou snížit na 2:1.

Druhý poločas připomíná předchozí zápas ve Ždírci a výsledkem je otočení skóre ve prospěch hostí. Nejprve přeskakuje odkopnutý míč z poloviny hřiště M. Pousteckého a v 72. minutě kopou hosté pokutový kop a jsou úspěšní.

Závěrečná snaha Slavoje o vyrovnání vyznívá do prázdna a je tu druhá jarní prohra.

Sestava Slavoje : Poustecký (68. Šamal) - P.Houška, J.Mezera, P.Mezera, Kořínek - T.Houška, Vodáček, Charousek, Kněžínek - Pokorný (65. Staněk), Weith (76.Zd.Musil)

Branky hostí : 33. a 62. Jůza, 72. Valenta (PK)

Pískal : J. Beneš (ZR), 120 diváků, ŽK 2:5, červené nebyly.

Ze stránek soupeře :

Domácí se rychle ujali dvoubrankového vedení a hosté vypadali na ručník. Do poločasu se však zvedli a stačili vstřelit kontaktní gól, který vstřelil Jůza.
Ve druhém poločase vládlo na hřišti pouze jedno mužstvo a to mužstvo Okříšek. Okříškám se podařilo vyrovnat v 62´,

za přispění domácího gólmana se trefil Jůza, a v 72´ vstřelil vítězný gól z pokutového kopu Valenta.

Ne

V novodobé historii jsme se s tímto soupeřem střetli celkem třikrát : na domácí půdě v minulé sezóně Slavoj prohrál vlastní brankou 0:1, na hřišti soupeře jsme naopak vždy zvítězili my a to v poměru 1:3 v loňské sezóně a na podzim 1:2. Takže zatím nikdy nezvítězilo domácí mužstvo. Doufejme, že tuto tradici nyní poopravíme.

V minulém kole porazili Okříšky doma Světlou 2:0, Slavoj prohrál ve Ždírci 4:3 a je jen těsně nad sestupovou čárou.

Jan Musil byl za vyloučení ve Ždírci potrestán podmínkou na dva zápasy do konce jarní sezóny.

Zápas bude řídit Jiří Beneš ze Žďáru n.Sázavou, asistovat mu budou pánové Doležal a Sláma, delegátem svazu bude Václav Hrkal.