Zápas se v původním termínu nehrál. Byl odložen z důvodu sněhové nadílky.

Císař - Petr Houška, Charousek, J.Mezera, Kořínek - Tomáš Houška, Vodáček, Secký (80. Zaňák), Kněžínek - Staněk, Jan Musil

Na lavičce dále : Poustecký, Weith, Pokorný, Makovička

Sestava Nová Ves :

Skryja - Bureš, Nečas, Zdražil, Nečas - Sysel, Novotný, Krejčí, Havlík - Bureš, Pohanka (střídali : Jůda, Čech, Starý)

Rozhodčí : Petřivý - Pojezný, Pekárek, delegát svazu : ing. Šula

ŽK : 2:4, červené nebyly, 100 diváků, chladno

Slavoj pokračoval v nevýrazných výkonech posledních kol a opět prohrál. Nováček z Nové Vsi dosud doma nevyhrál, stejně jako několik kol předtím Světlá, ale oba si bilanci vylepšili na úkor Slavoje.

V minulém kole jsme prohráli doma s Polnou, která opět do té doby venku nevyhrála.

Takže sečteno : Slavoj v posledních kolech působí jako poloviční Jánošík. Chudým rozdává, ale bohatým příliš nebere.

Jenom dobře, že už fotbalový podzim skončil.

Doufejme, že na jaře budou výkony hráčů Slavoje lepší a že se vyhneme bojům o udržení v soutěži.

Co je nám platná převaha v poli, když se ke koncovce nedostaneme a střela z dálky neexistuje? Slabším soupeřům stačí důsledně bránit a z brejků trestat.

Stěžujeme si neustále na rozhodčí a to nám zápasy nevyhraje. Dle soudu domácích fanoušků rozhodčí pomáhal nám. Podle mého pískal sudí ve druhé půli dobře. Je ale pravda, že v první pustil situaci, ze které rezultovala penalta. To byla chyba. (hapos)

Zápasy 5/11/2006

Vysočina - Fotbalisté Moravských Budějovic dokázali porazit v neúplném 13. kole krajského přeboru Velkou Bíteš. Záchranářský souboj tak lépe skončil pro nováčka. Naopak Velká Bíteš dál pokračuje v chabých výkonech a společně s poslední Světlou má v tabulce pouhých osm bodů. Skláři mají ovšem zápas k dobru. Po dvou porážkách se dočkal výhry Havlíčkův Brod, který doma porazil rozjetý Pelhřimov. V třebíčském derby Okříšky - Borovina se radovali hosté, kterým tři body zařídil gól Brzeziny.

H. Brod - Pelhřimov 3: 1 (2:0)

Domácí si do přestávky vytvořili dvoubrankový náskok. Po půlhodině hry se blýskl parádním gólem z 25 metrů Provazník. Soupeř však nedával ani míč zadarmo, dalekonosnou střelou zahrozil Moravec, do gólových šanci však Slovan soupeře nepouštěl. Tři minuty před pauzou ohodnotil sudí kosu na Nepovíma penaltou, kterou sám postižený bezpečně proměnil. Hned po přestávce však utekl po levé straně rychlík Moravec a brodského gólmana prostřelil, domácím najednou začalo téct do bot. Slanař si ovšem hned za polovinou " udělal" dva protihráče, upláchl po pravě straně, jeho nadýchaný centr udělal v pokutovém území zmatek a Provazník z malého vápna dokončil pro hosty dílo zkázy na 3: 1. Brodští hráči potom zpevnili obranu, a i když měli poslední čtvrthodinu fotbalisté pelhřimovského Spartaku navrch, výhru ubránili. " Hned zpočátku jsme propásli dvě gólovky, do přestávky mohl být náskok vyšší, oceňuji tentokráte bojovnost mužstva, výhra je zasloužená," pochválil své svěřence domácí trenér Karel Kolesa. " S výkonem jsem byl spokojen až po přestávce, kdy jsme byli aktivnější, propadli jsme však v produktivitě," přiznal pelhřimovský kouč Leoš Mitas.

Góly: 27. Pertl, 42. Nepovím ( PK), 55. Provazník -

52. Moravec.

Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 2: 1. Diváci: 100

Havlíčkův Brod: Adamec - Ganobjak, Nermut, Novotný, Háněl - Pertl, Nepovím, Slanař, Filipovský - Provazník ( 83. Mišta), Nechvátal ( 67. Odvářka).

Pelhřimov: Bartoška - Smrčka, Škulka, Kocián, Beneš ( 84. Blažek) - Máca, Martínek, Moravec, Krtek ( 46. Vaněk) - Adamec, Liška ( 46. Heřmánek).

Nejlepší hráči: Nepovím, Pertl, Moravec.

M. Budějovice - V. Bíteš 2: 0 (1:0)

Na kvalitně připraveném trávníku začali lépe domácí, kteří se už v 7. minutě mohli radovat z gólu. Hosté totiž faulovali ve vápně Krejčího a následnou penaltu proměnil Hlávka. Po vedoucí brance začal zlobit bítešský Hammer, který nejprve v 16. minutě střílel sám na branku, ale netrefil a poté ve 21. minutě přihrával do výhodné pozice Loupovi, ale ten svou střelou taktéž netrefil branku. V závěru poločasu byli Budějovičtí opět aktivnější, ale bez gólového efektu. V 66. minutě vytáhl budějovický brankář Klouda tutovku Vrby na tyč. O výsledku rozhodla nenápadná akce, po které míč skončil těsně za brankovou čárou.

Góly: 7. Hlávka ( PK), 83. Pokorný.

Rozhodčí: Voborný, ŽK: 0: 5, ČK: 0: 1 ( 83. Klusák). Diváci: 50. Poločas: 1: 0.

M. Budějovice: Klouda - Veselý, Hlávka, Michal, Michal Černý - Nevařil, Marek Černý, Krejčí, Forman ( 59. Pokorný) - Šplíchal ( 77. Škoda), Kopeček ( 72. Ferdan).

V. Bíteš: Šula - Paprskář, Klusák, Trojan, Vrba - Čech ( 62. Plechatý), Pelán, Suchý, Láznička - Loup, Hammer.

Nejlepší hráči: Krejčí - Hammer.

Okříšky - Borovina 0: 1 (0:1)

V první půlhodině byla lepším týmem Borovina, která ze své aktivní hry vytěžila branku, kterou z přímého kopu vstřelil Brzezina. Ve druhé půli se hrál kvalitní fotbal se šancemi na obou stranách. Deset minut před koncem utkání mohlo být vyrovnáno, ale to by musel svoji jasnou šanci proměnit domácí Valenta, který zblízka nepřekonal hostujícího brankáře Kantora.

Gól: 28. Brzezina. Rozhodčí: Nádvorník, ŽK: 2: 2. Diváci: 150

Okříšky: Fiala - Voda, Tvarůžek, Pokorný, Ježek - Široký, Jůza ( 50. Veleba), Malý, Valenta - Kotrba, Dočkal.

Borovina: J. Kantor - Štveráček, Hanzal ( 84. Štěpnička), Zvěřina, Kohlstrom - Brzezina, Rubák, Prokeš ( 74. M. Kantor), Mikuška - Urban, Polák.

Nejlepší hráči: Fiala, Valenta - Kantor.

Polná - Nováček krajského přeboru na favority v domácím prostředí umí. K havlíčkobrodskému skalpu si včera připsala Polná díky brzké trefě Froldy i humpolecký.

Polná - Humpolec 1: 0 (1:0)

V úvodu zamkla Polná hostující hráče před jejich svatyní a Gondkovy standardky nadělaly velké problémy. Nejdříve Adamcův volej zastavila tyč a vzápětí vykopl Krčálův pokus dobře postavený Moravec. Toho ale v 7. minutě překonal Frolda, který si naběhl na roh Gondka a zamířil přesně k zadní tyči. Humpolec se ve velké zimě nemohl dostat do tempa a první vážnou šanci připravil Čihák po půlhodině Guzikovi. Ten se proháčkoval až před Skočdopoleho, ale jeho tvrdá rána rozezvučela pouze brankovou konstrukci. Po chvilce prosvištěl okolo polenské tyče i projektil Holoubka. Domácím patřil i začátek druhé půlky. Krčálovu standardku humpolecký gólman vyboxoval a v 51. minutě scházel před odkrytou brankou Svobodovi krok. Pak fotbal na půl hodiny " zamrzl" a šance se začaly znovu rodit až v závěru. Skočdopoleho a Polnou vystrašil v úniku Guzik, který ale celou situaci vyřešil špatně a vyrovnání nepřinesl ani pokus Prachaře. Definitivní tříbodovou pojistku měl v samotném závěru po střele Hlávky na kopačce Adamec, ale odkrytou humpoleckou branku přestřelil.

Ani remíza by nebyla spravedlivá

" Je to milé, ale zasloužené vítězství. Humpolec nás nepřehrál, vytvořili jsme si tlak i šance a panuje velká spokojenost," zhodnotil předseda Polné Jindřich Skočdopole. "Dnes ( včera - pozn. red.) jsme podali velmi špatný výkon. Soupeř se přizpůsobil počasí i těžkému terénu lépe než my, a i když jsme měli šance, tak ani ta remíza by nebyla spravedlivá," komentuje trenér Humpolce Václav Vokůrka.

Gól: 7. Frolda. Rozhodčí: Machát - Rosický, Dostál.

ŽK: 2: 4. ČK: 0: 1 ( 87. Svoboda). Diváci: 230.

Polná: Skočdopole - Holas, Frolda, Bárta, Kratochvíl - Adamec, Holas, Krčál, Gondek - Körber ( 63. Hlávka, 90. Obořil), Svoboda ( 90. Oberreiter).

Humpolec: J. Moravec - Kameš, R. Moravec, Svoboda - Pícha ( 72. Chlád), Rahman ( 58. Kotek), Guzik, Prachař, Čihák - Holoubek, Weiner ( 83. Hájek).

Nejlepší hráči: Frolda, Gondek - Čihák.