20. kolo KP

neděle 7.5. v 10:00

(odjezd v 6:30)

Pátá výhra na hřištích soupeřů v řadě :

Běžela 4. minuta, Tomáš Houška dostává ideální přihrávku na velké vápno, dělá kličku brankářovi a je to 0:1. Domácí měli nebezpečné standartky, zvláště jejich rohy byly velice, ale naštěstí neuhodilo.

Tomáš Houška měl ještě během první půle dvě velmi dobré příležitosti, ale prováhal.

Začátek druhé půle vypadal z naší strany též velmi dobře a také jsme dokázali taktickou hru přetavit v druhou branku. Tu vsítil po brejku Weitha Rosťa Časta dorážkou do odkryté branky (54.minuta 0:2). Pak přidali domácí a podařilo se jim za jedenáct minut vyrovnat (57. a 65. minuta) a od té chvíle se snažili, hnáni publikem, zápas otočit. Nechávali však volná okénka v obraně a naši toho dokázali náležitě využít. Jednu branku nám sudí ještě neuznali pro offside, ale dvě trefy Martina Pokorného platily. Obě byly po brejcích, první v 80. a druhá v 93. minutě a to jsme ještě nedokázali proměnit několik dalších podobných brejkových situací.

Sestava Slavoje : Císař - Makovička (80. Zaňák), Pavel Mezera, Jiří Mezera, Kořínek - Kuš - Časta Rosťa (90. Doležal Jiří), Secký, Charousek, Houška Tomáš - Weith (78.Pokorný M.)

Pískal dobře Rosický mladší, ŽK 3:2 (Pokorný, Doležal) 150 diváků.

Martin Pokorný ... náš spasitel

(to bude něco stát .....)

Martin Pokorný byl zařazen do sestavy 20. kola a byl vyhlášen jako

MUŽ 20. KOLA KP VYSOČINY

Vysočina 10. května 2006

Přišel, viděl, zvítězil. Devatenáctiletý útočník Slavoje Žirovnice přišel na hřiště v 78. minutě za nerozhodného stavu 2:2. Jeho střídání bylo takřka geniálním tahem : Pokorný dvěma góly rozhodl o vítězství Žirovnice 4:2.

První gól vstřelil necelé dvě minuty po příchodu na hřiště. "Byl to nakopnutý míč před bránu. Brankář si zařval, že má, a neměl," popisuje Pokorný, pro kterého pak už nebyl problém využít zaváhání bystřického gólmana Hajného. Druhou branku přidal ve třetí minutě nastavení. "Šel jsme sám od naše vápna, prakticky přes celé hřiště a křížnou střelou překonal gólmana", vrací se Pokorný ke svému druhému gólu.

Mladý forward sklidil pochvalu od trenérů i spoluhráčů. A navíc si vysloužil titul "Muž kola".

"V kabině mě to bude stát nějakou stovku, to určitě, ale je to pro mě pocta", radoval se Pokorný. Dva góly stihl vstřelit během čtvrthodiny. "Když jsem šel na hřiště, měl jsem za úkol vzít balón a zkusit to, pokud by to šlo. Že dám dva góly, to mě ani nenapadlo, ale o to větší z nich mám radost. Snad to tam bude padat dál", doufá Pokorný, který se v předchozím průběhu sezóny trefil jen jednou.

Žirovnici se na jaře daří. Body ztratila jen dvakrát. "Nálada je dobrá, to se projevuje i na hřišti. Snad nám to vydrží," uzavírá Martin Pokorný. (kz)

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Hartvíkovice 19 16 3 0 58: 7 51 ( 21)
2. Havl. Brod 20 15 1 4 52: 21 46 ( 16)
3. Okříšky 19 9 7 3 29: 22 34 ( 4)
4. Bystřice nad P. 19 9 4 6 42: 36 31 ( 1)
5. Žirovnice 19 9 2 8 36: 31 29 ( -1)
6. Humpolec 19 8 4 7 35: 29 28 ( 1)
7. Vrchovina 19 6 9 4 22: 24 27 ( 0)
8. Opatov 19 7 5 7 33: 29 26 ( -1)
9. Velká Bíteš 19 5 6 8 21: 38 21 ( -9)
10. Pelhřimov 20 5 4 11 22: 32 19 (-11)
11. Světlá nad S. 20 5 4 11 32: 54 19 ( -11)
12. Janovice 20 3 6 11 20: 40 15 (-15)
13. Náměšť nad O. 19 4 3 12 20: 41 15 (-12)

BYSTŘICE ­ ŽIROVNICE 2:4 (0:1)

Po slabé první půli se s góly doslova roztrhl pytel. Střelecky aktivnější byli hosté, kteří po zásluze odvážejí plný bodový zisk. Branky: Sklenář, Zlatuška ­ Pokorný 2, Houška, Časta.

Rozhodčí: Rosický. 150 diváků.

Před zápasem :

S tímto soupeřem jsme dosud nevyhráli.  Ze sedmi vzájemných zápasů jsme měli bilanci šest proher a jednu

remízu na domácím hřišti.

Podzimní zápas na domácím hřišti jsme prohráli 3:4, když v 50.minutě byl stav 0:4.

Podle posledních zpráv pojede do Bystřice "Lazaret" či rezervní tým :

Zraněni jsou Houmák a Houmáček, Kůžička, Juris, Pavlík Mezera, Václav Musil a samozřejmě Hóňa Musil a ...... ? Zdeněk Musil hostuje v divizním FK Tábor.

První porážka po sedmi výhrách zanechala na našich hráčích stopy a to nejen fyzické.

Bystřici schází oproti podzimu kanonýr Horák, brankář Trávníček a tuším Jančo (útočník).

Nám osudový střelec Sklenář je však v plné síle.

Při posledním utkání na Budíně prohlásil jeden z doprovodu mužstva Bystřice : "Klobásy tady máte dobré, ale už aby jste spadli. Je to sem moc daleko".

Pozn. : Pro nás je to daleko stejně a ještě  navíc musíme vstávat se slepicema. To vše proto, aby se domácí vyspali a hosté ne! A čím to mají hosté dál, tím lepší pro domácí. My Bystřici sestup samozřejmě nepřejeme, ale pouze bychom přivítali změnu začátku hrací doby na rozumnou hodinu.