18. kolo - Humpolec - neděle 23/4/2006

F.K. Humpolec - F.C. Slavoj

0:2 (0:0)

Zápas začal ve vysokém tempu tlakem domácích, který však končil před naší šestnáctkou, popř. centry do našeho vápna. Z nich se však neurodilo. Od desáté minuty se začala hra vyrovnávat, ale hrálo se pouze mezi vápny bez šancí. Jedinou šanci první půle měl náš Milan Zaňák, který tváří v tvář brankáři Moravcovi neproměnil.

Ve druhé půli začaly docházet hráčům síly, ale naši jich měli přeci jenom více a byli pány na hřišti. Domácím nedovolili prakticky nic.

Celý kolektiv Slavoje příkladně bojoval a vítězství si plně zasloužil.

Jak padaly branky : V 51. minutě unikl po pravé straně J.Charousek, přihrál před branku osamocenému P.Weithovi, který bez přípravy vystřelil slabou přízemní střelu, tu však brankář Moravec neudržel a na J.Charouska zívala odkrytá branka (0:1). Druhou branku přidal v 61. minutě Tomáš Houška z penalty (0:2) po faulu na něho samotného.

V 65. minutě se opakoval další penaltový zákrok na neudržitelného Tomáše Houšku, ale pan rozhodčí si myslel, že jedna penalta stačí. Nakonec stačila.

Mužstvo Slavoje zahrálo výborně jako kolektiv a domácí neměli šanci.

Ti za celý zápas nevyslali ani jednu přímou střelu na branku Ivana Císaře. Musel řešit pouze centry do vápna. Ani z jednoho se však neurodilo.

Sestava Slavoje : Císař - Petr Houška, Kuš, Jiří Mezera, Pavel Mezera, Kořínek - Tomáš Houška, Vodáček, Charousek, Zaňák (68. Pokorný,  88. Makovička) - Weith (78. Rosťa Časta).

100 diváků, pískal Dostál, ŽK 4:2, červené 1:0 (Kopic za penaltový faul v 61. minutě).      (hapos)

Reakce autora stránek FK Humpolec

Jinak musím za sebe říci že mě výkon FK moc příjemně nepřekvapil , trápení jsem čekal , ale doufám že už to brzy skončí a kluci začnou šlapat zase jako hodinky. Příjemně mě překvapilo hřiště (myšleno kvalita trávy) ,

ve srovnání s FCV je to až neuvěřitelný rozdíl.
A jestli bych mohl něco vzkázat malým fans FK, tak snad to, že každý soupeř zaslouží respekt a fandit se dá

i slušným způsobem . Soupeř byl tentokrát lepší a místo hloupých narážek a nadávek je to co udělali hráči na závěr. Podat si ruce , poblahopřát k výkonu . Protože příště vyhrajeme zase my.                     (Studio Budíkov)

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
1. Hartvíkovice 17 15 2 0 54: 7 47 ( 20)
2. Havl. Brod 16 11 1 4 39: 18 34 ( 7)
3. Bystřice nad P. 16 9 2 5 39: 31 29 ( 5)
11. Janovice 17 3 5 9 18: 36 14 (-13)
12. Světlá nad S. 16 4 2 10 26: 48 14 ( -7)
13. Chotěboř 16 3 3 10 20: 35 12 (-12)
14. Náměšť nad O. 16 2 3 11 16: 38 9 (-15)

Co napsala Vysočina :

Vítězná šnůra fotbalistů Slavoje trvá,svěřenci tr.J.Vodáčka po bojovném a takticky vyzrálém výkonu vybojovali sedmé vítězství v řadě.
V 51.min. vyzval Charousek k zápisu do střelecké listiny Weitha, jeho přízemní střelu brankař J.Moravec vyrazil. K míči se však dostal opět Charousek a z pár kroků nemohl odkrytou branku minout. O 10.minut později prohrál Kopic sprinterský souboj s T. Houškou, který v šestnáctce skončil na trávníku. Podle názoru rozhodčího Dostála byl na vině krajní bek Humpolce, kopala se tedy penalta, navíc ji doprovodila velice přísná červená karta. T. Houška s přehledem pokutový kop proměnil a otevřel Slavoji cestu ke třem bodům.
branky:51'Charousek, 61' pk. T.Houška, rozhodčí Dostál, žk:4:2, čk:1:0 (Kopic 61') 200 diváků
J.MORAVEC-KOPIC,FUKAN,R.MORAVEC,SVOBODA-KOTEK(ČASAR46') PRACHAŘ,GUZIK (JIRÁK 65') ČIHÁK-HOLOUBEK,PÍCHA.
CÍSAŘ-P.HOUŠKA,J.MEZERA,KUŠ,P.MEZERA-ZAŇÁK(68'POKORNÝ,90'MAKOVIČKA) VODÁČEK,CHAROUSEK,T.HOUŠKA,KOŘÍNEK-WEITH (ČASTA 78')

Vysočina 24.dubna 2006.

Sestava kola : z našich se zde objevují Jirkové Mezera a Charousek. Dali si tím dárek k pondělnímu svátku.

Blahopřejeme !                                                                                                                               (hapos)

Jiří Mezera hrál tentokráte stopera .... Jirka Charousek

Listy Pelhřimovska - 25.4.2006

Okresu teď vládne Žirovnice

Žirovnice zůstává neporažena. Svěřenci trenéra Jiřího Vodáčka vyhráli už sedmý zápas v řadě.

KAMIL VANĚK

Pelhřimov

Pokud by se v krajském přeboru vyhodnocovala okresní tabulka, pak by měla po neděli nového lídra - Žirovnici.

Slavoj byl tým

Domácí premiéra trenéra Václava Vokůrky skončila neslavně. Humpolec totiž v okresním derby nestačil na Žirovnici, která mu dala lekci z produktivity. Slavoj na hřišti praktikoval těžko čitelné ale o to více efektivní rozložení sil, plynule měnil systém 4- 5- 1 na 5- 4- 1 či 4- 4- 2. "Všechno jsme vzadu pojistili Mezerou, přičemž předstopeři měli na starosti útočníky. Na krajích jsme se snažili pochytat rychlé hráče, hlavně pak Čiháka. Když se vysunul do útoku, paradoxně nám to usnadnilo práci,"vysvětloval po utkání tvůrce systému Jiří Vodáček.

Humpolci chyběla šťáva

Žirovnice položila základní kámen úspěchu právě v defenzivní části. Dokázala v drtivé většině případů zabrzdit rychlé protiútoky soupeře, hráči dobře vykrývali prostory, zbytečně nefaulovali. Humpolec tak většinou působil bezradně. "Vlastně jsme ani nevyzkoušeli, jak je jejich gólman kvalitní," prohodil trenér poražených Václav Vokůrka. Statistiky mu dávají za pravdu, na Císaře šla za devadesát minut hry jediná přímá střela. Humpolečtí si však za nezdar v utkání mohou sami. Na všech postech sestavy odevzdali průměrný až podprůměrný výkon. "Mrzí mě naše vystoupení v prvním poločase. Po deseti minutách tlaku to bylo z naší strany pasivní, chyběl tomu důraz, hráči mezi sebou nekomunikovali, nosili hlavy dolů. Bylo to čekání na ránu z milosti,"přiznal Václav Vokůrka.

Předzápasové spekulace :

V novodobé historii krajského přeboru Vysočiny nezískal Slavoj v Humpolci ještě ani jeden bod.

Jak dopadne zápas v neděli, to je otázka.

Z tábora domácích je hlášeno zranění Radka Čiháka. Zda nastoupí, není jisté.

Z našeho mužstva jsou zraněni útočníci Jan Musil a Tomáš Houška a při hostování Zdeňka Musila v FK Tábor a absenci dvou výše jmenovaných by nám scházelo celých 72% branek z podzimní části. Tito tři skórovali na podzim dohromady 18-krát z 25-ti branek Slavoje. Necháme se překvapit a přejme našim hochům úspěch.

Tím by byl v současné situaci i bodík ...!!!? (hapos)

Slavoj chystá experiment

Pod Orlíkem se odehraje bitva o to, kdo má nejlepší fotbalový tým na Pelhřimovsku. Pakliže o tom nerozhodne, tak minimálně pro zbytek jara rozdá zásadní trumfy. Hosté s největší pravděpodobností nepřijedou kompletní, když nejvážnějším marodem je Jan Musil. "Opravdu asi nenastoupí, zprávy o jeho zdravotním stavu nejsou příznivé,"potvrzuje kouč Slavoje Jiří Vodáček, který naopak věří, že zranění Tomáše Houšky si do zítřka dá říci: "V úterý to na tréninku na můj vkus až přeháněl, takže ho to bolelo. Snad se to ale zlepší." Ze situace v tabulce je patrné, že Žirovnice nemusí v derby produkovat "beton". "Nechystáme se na něj, mám připraveny dvě herní varianty. Vyberu jednu z nich na základě toho, v jakém složení do Humpolce dorazíme,"naznačuje Vodáček. Přesto pokora a úcta k soupeři žirovnickému trenérovi nechybí: "Humpolec má silný tým, jehož motorem je záloha, pozor si musíme dát na jeho druhé poločasy."

Napoví první gól

Také druhá strana chválí fotbalové kvality a výsledky protivníka. "Přijede soupeř s velmi kvalitní obranou, jehož vítězná série si vzbuzuje respekt,"tvrdí kouč Humpolce Václav Vokůrka, který za klíčové pro vývoj derby považuje to, kdo první dotlačí míč do sítě: "Hodně to napoví. Každopádně budeme se snažit útočit. Nebudeme útočit bezhlavě, ale naše hra bude otevřenější než na hřištích soupeře." Humpolečtí rovněž léčí klíčové hráče sestavy. Přesto je prognóza na uzdravení vcelku příznivá. Čihák se v týdnu nechal slyšet, že poraněný kotník zápasovou zátěž s motivací derby vydrží, obránce Svoboda zřejmě bolest naražených žeber také překousne. Ten navíc s tímto zraněním i trénoval. (va-Vysočina 22/4/06)

KAMIL VANĚK píše dnes 21/4/06 v LP prognózy toho kdo ze zraněných hráčů asi nastoupí a kdo ne :
Radek Čihák: Jeden z nejlepších brejkových hráčů krajského přeboru nedohrál zápas ve Velké Bíteši kvůli podvrknutému kotníku. Prognóza na uzdravení je ale poměrně optimistická. "Vystřídal jsem asi včas. Kdybych tam zůstal ještě dvacet minut, léčení by asi trvalo déle,"myslí si Čihák. Ten věří, že Žirovnici v derby pořádně prožene. "Zatím jsem ještě netrénoval, ale vyklusat si půjdu, pořádně to rozhýbu. Podobné zranění jsem měl už víckrát, když bude nejhůř, stáhnu to a ono to půjde,"slibuje tradiční vládce levé postranní čáry. Šance na uzdravení: 80%

Jan Musil: "Když si dal dohromady kolena, má problémy s ramenem,"vystihl zdravotní lapálie okresního smolaře na zranění trenér Vodáček. Hrot Slavoje totiž proti Chotěboři nedohrál ani poločas: "Jsou tam přetrhané vazy, čeká mě operace,"tvrdí gólový útočník, který dobu rekonvalescence odhaduje na jeden a půl měsíce. Naděje na jeho start v derby s Humpolcem je tedy vskutku jen teoretická. "Chtěli to nějak zavázat, ale asi to nepůjde." Šance na uzdravení: 10%

Tomáš Houška: Levý záložník Slavoje by mohl vyprávět o tom, jak dokáže být banální faul nebezpečný. "Soupeř mě zatáhl za dres a jak jsem padal, něco se mi skříplo mezi žebry,"vysvětluje, čímž zároveň dementuje původní informaci o tom, že laboruje se zraněným obratlem. Ovšem i tak je jeho start hodně nejistý. "V úterý jsem sice byl na tréninku, ale pořád to bolí,"stěžuje si Tomáš Houška a dodává: "Všechno je to otevřené, chci nastoupit, ale vidím to tak půl na půl." Šance na uzdravení: 50%

Kurs Synottipu : 1,9 - 2,6 - 2,9