Konečně !!! a už nejsme poslední ................

10.kolo Velká Bíteš - Slavoj Žirovnice 3:5 (1:2) neděle 16/10 ve 14:30

Domácí mužstvo bylo sice favoritem, ale naši nejeli do Velké Bíteše s poraženeckou náladou.

Optimismus posledního

Bahno dna tabulky už několik kol ochutnává Žirovnice. Vinu na tom má často nekompletní sestava, ale to by

se mělo pro zápas ve Velké Bíteši změnit. Otazník visí totiž už jen nad účastí Z. Musila, takže trenér Jiří Vodáček nemusí na hřiště úspěšného nováčka soutěže odjíždět s poraženeckou náladou. " Jedu tam s určitým optimismem. Opravňují mě k tomu i dva poslední zápasy, kdy jsme s vysokými favority jen těsně prohráli, navíc s Okříškami to měla být plichta."

(sobotní Vysočina)

Oproti předchozím podzimním zápasům na soupeřových hřištích začali naši tentokrát aktivně a bez respektu s napadáním soupeřových hráčů již na jejich polovině a výsledek se dostavil.

Ve 25. minutě unikl středem hřiště Jan Musil a přízemní střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu. Za deset minut vypálil Tomáš Houška dělový halfvolley a bylo to 0:2. Třetí branka visela ve vzduchu, jenže ... 40.minuta a naši se dohadují s rozhodčím o tom, kdo bude házet aut, přestávají hrát a trest následuje 1:2. To už byl v naší brance Lukáš Šamal, který vystřídal zraněného Ivana Císaře. (Nutno dodat, že Lukáš za inkasované branky nemůže.)

Do druhé půle nastoupili naši dost nekoncentrovaně a následovaly dvě branky (49. a 54.minuta) v naší síti (druhá rukou) a rázem to bylo 3:2 a vypadalo to na další prohru, ale naši se neuvěřitelně vzchopili a nasázeli domácím tři branky a první vítězství na soupeřově hřišti jsme vezli domů (se zastávkou na večeři v Jihlavě).

Třetí a vyrovnávací branku dal lobem Jirka Mezera (65.), čtvrtou v 68. Zdeněk Musil, který vystřídal po vedoucím gólu domácích L.Makovičku a poslední pátou T.Houška v 89.minutě po přihrávce před prázdnou branku od Jana Musila, který se prosadil u rohového praporku a sám postupoval po lajně k brance domácích, přihrál a zde čekalo celé lačné trio našich.

Od vyrovnávací branky existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo. Domácí pouze odkopávali míče. Na zvrat neměli.

V závěru ještě dostal Václav Musil po druhé žluté červenou kartu.

Sestava našich : Císař (40.Šamal) - Petr Houška, Václav Musil, Pavel Mezera, Kořínek - Makovička (55. Zdeněk Musil), Kuš, Charousek, Jiří Mezera - Tomáš Houška, Jan Musil.- Tomáš Houška zařazen do sestavy 10. kola !

branky domácích : Hovadík 2, Matoušek. pískal Karas z Třebíče, 50 diváků. zima.

Jak hodnotí zápas web domácích ... zde !!!

TABULKA po 10. kole              ........... (loňská)
1. Hartvíkovice 10 8 2 0 33: 4 26 ( 8)
2. Havl. Brod 10 7 1 2 26: 12 22 ( 10)
3. Bystřice n P. 10 7 1 2 27: 16 22 ( 4)

Chotěboř Humpolec NE
.. z rozhovoru s Petrem Matouškem - kanonýrem V.Bíteše - pro webové stránky Velké Bíteše ...
Jaký byl nejvydařenější a taky nejhorší zápas na podzim ?
Myslím že nejen já, ale i většina hráčů by označila duel s Opatovem, zejména obrat v druhé půli. Rád samozřejmě také vzpomínám na duel v Náměšti, který jsem rozhodl „chytrým“ gólem :-). Nejhorší výkon jsme podali doma se Žirovnicí, ale musím uznat, že oni hráli dobrý fotbal, který neodpovídal tomu, že byli v té době poslední a možná jsme je i malinko podcenili. Vyhráli naprosto zaslouženě. Tento zápas nás štval a stále štve více než debakly od Bystřice či od Hartvíkovic. No a náš výkon v Janovicích nedávno taky nebyl optimální.
Jirgl s Hanzalem rozstříleli Světlou
KFS Vysočina 17.10.2005
Na zápas v Hartvíkovicích nebude tým Světlé nad Sázavou vzpomínat v dobrém. Díky střelecké produktivitě domácích Jirgla s Hanzalem si odváží osmičku. Po osmnácti měsících padla okříšská tvrz, Pelhřimov zde dokázal zvítězit 1:0. Poslední Žirovnice si vyšlápla na šestou Velkou Bíteš.
Bilance 10. kola krajského přeboru mužů: 2 ­ 3 ­ 2.

OPATOV ­ CHOTĚBOŘ 2:2 (1:0) V prvním poločase hosté hosté těžili ze svého důrazu, ale domácí dobře bránili a navíc se jim podařilo i skórovat. po změně stran byl Opatov nebezpečnější, ale Chotěboř získala z minima maximum a dosáhla na remízu. Branky: Prokeš, Brzezina ­ Slavík (PK), Moravec. Rozhodčí: Doležal. 100 diváků.
HUMPOLEC ­ NÁMĚŠŤ N. O. 4:2 (1:2) Domácí začali dobře a ve 12. minutě šli do vedení Čihákem, pak ale přenechali iniciativu soupeři, a ten dvěma přesnými zásahy Fraňka otočil skóre. Druhá půle se odehrála v režii aktivního Humpolce, který se zásluhou produktivního Guzika a podruhé skórujícího Čiháka dočkal vítězství. Branky: Čihák 2, Guzik 2 ­ Franěk 2. Rozhodčí: Hitzger. 220 diváků.
SFK VRCHOVINA ­ H. BROD 1:1 (0:0) V úvodním dějství na hřišti kralovali fotbalisté Havlíčkova Brodu, jenže při zakončení si nepočínali zrovna nejlépe. Vrchovina měla skvělý nástup do druhé půle, v 51. minutě ji dostal do vedení Kántor. Hosté se zaslouženého vyrovnání dočkali čtvrt hodiny před koncem. Branky: Kántor ­ Slanař. Rozhodčí: Šimák. 150 diváků.
BYSTŘICE N. P. ­ JANOVICE 1:1 (1:1) Nepříjemnou ztrátu utrpěli bystřičtí fotbalisté v duelu s jedenáctými Janovicemi. Naopak hosty dělily od poslední příčky pouhé čtyři body, a tak je pro ně každý zisk důležitý. Vše podstatné se odehrálo již v prvním dějství, kdy se o skóre 1:1 zasloužili Veselý se Špendlíčkem. Branky: Veselý ­ Špendlíček. Rozhodčí: Henzel. 200 diváků.
HARTVÍKOVICE ­ SVĚTLÁ N. S. 8:1 (6:0) Předposlední Světlá zažila na hřišti lídra tabulky poločas hrůzy. Už ve 3. minutě její obranný val poprvé pokořil Jirgl a odstartoval domácí kanonádu. Po půlhodině hry vedly v pohodě hrající Hartvíkovice již 5:0 a po pauze své vysoké vedení ještě zvýraznily. Branky: Jirgl 4, Hanzal 3, Novotný ­ Křikava. Rozhodčí: Petr ml. 180 diváků.
OKŘÍŠKY ­ PELHŘIMOV 0:1 (0:0) Hostujícímu týmu se podařilo v Okříškách zvítězit naposledy před osmnácti měsíci, teď to dokázali fotbalisté Pelhřimova. Domácí výběr měl sice herní převahu, ale mladší celek soupeře mu dělal dost starostí. O výsledku rozhodl v 50. minutě tečí centrovaného balónu Krtek. Branka: Krtek. Rozhodčí: Rosický. 200 diváků.
VELKÁ BÍTEŠ ­ ŽIROVNICE 3:5 (1:2) Zajímavý průběh měla bitva Velké Bíteše s poslední Žirovnicí. Hosté vedli už 2:0, domácí však stihli do pauzy snížit a ve druhé půli výsledek otočili. Dobře hrající Žirovnice se však nevzdala a třemi přesnými zásahy strhla vývoj zápasu definitivně na svoji stranu. Branky: Hovadík 2, Kadlec ­ Houška T. 2, Mezera J., Musil J., Musil Z. Rozhodčí: Karas. ČK: Musil V. (Žirovnice), 80 diváků.